AKTUALNOŚCI

WYWIAD: Pozew zbiorowy przeciw Credit Agricole

29.12.2014
Autor: pozywamzbiorowo Mariusz
Udostępnij

„Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał postanowienie o przyjęciu pozwu zbiorowego, złożonego przez kilkunastu klientów banku Credit Agricole (dawny Lukas Bank). To postanowienie, z dniem ogłoszenia (28 października 2014 roku), stało się prawomocne.” – donosi wp.pl.

 

Reprezentujący poszkodowanych mec. Krzysztof Jaworski w wywiadzie dla Wirtualnej Polski przyznał, że Lukas Bank prawdopodobnie nie był jedynym bankiem stosującym niedozwolone klauzule w swoich umowach kredytowych. - W wyniku postępowania UOKIK-u przeciwko Credit Agricole (Lukas Bank), ten zapis został wpisany do rejestru klauzul niedozwolonych, więc każdy bank, który stosował taką praktykę wobec klientów, musiał w 2009 roku jej zaprzestać. Trzeba pamiętać, że wówczas banki udzielały kredytów osobom, które nie spełniały wymogów formalnych do ich zaciągnięcia, bo nie miały żadnych własnych pieniędzy, czyli wkładu własnego – mówił Jaworski.

 

[CZYTAJ CAŁY WYWIAD NA WP.PL]

 

Wszystkie osoby, które w latach 2004 - 2009 zaciągnęły kredyt hipoteczny w Credit Agricole i były przez bank zobowiązane do ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, mogą ubiegać się o odzyskanie składki ubezpieczeniowej wraz z odsetkami.

 

[DOŁĄCZ do GRUPY]

Zaloguj się, aby móc komentować.