AKTUALNOŚCI

Aegon wypłacił w całości roszczenia uczestnikom pozwu zbiorowego

17.12.2014
Autor: pozywamzbiorowo Mariusz
Udostępnij

 

21 listopada 2014r. kancelaria prowadząca sprawę przeciwko Aegon poinformowała na swojej stronie internetowej, że uczestnicy pozwu grupowego otrzymali zwrot pieniędzy pobranych przez ubezpieczyciela w ramach opłat likwidacyjnych. Nierozstrzygnięta jednak pozostaje sprawa klientów, którzy dochodzą swoich roszczeń na podstawie indywidualnych pozwów, oraz spraw będących na etapie przedsądowym.

 

Pozew zbiorowy przeciwko Aegon TU na Życie został złożony w Sądzie Okręgowym w Warszawie 8 listopada 2013 r. W sporze chodzi oczywiście o słynne polisy inwestycyjne. Niekorzystne i jak się okazało niezgodne z prawem zapisy Ogólnych Warunków Umowy (OWU) sprawiły, że wielu klientów straciło oszczędności swojego życia lub z obawy przed utratą pieniędzy kontynuowało umowy.

 

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kilka lat temu zakwestionował zapis w OWU, które pozwalały Towarzystwu Aegon zabierać wszystkie lub prawie wszystkie pieniądze klientom wycofującym się w pierwszych latach z umowy na polisy inwestycyjne. Aegon co prawda zmodyfikował OWU, ale zamiast przestać pobierać opłaty zakazane przez sąd, jednostronnie zmienił sposób ich obliczania. Takie postępowanie UOKiK uznał za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów i Decyzją Nr RBG 30/2014 z dnia 15 października 2014r. nałożył na Towarzystwo Ubezpieczeniowe karę w wysokości 23,4 mln zł.

 

Zaloguj się, aby móc komentować.