AKTUALNOŚCI

Kara dla Polbank EFG za niejasne zasady promocji

20.10.2014
Autor: pozywamzbiorowo Mariusz
Udostępnij

Wyrok z 29 września (XVII Ama 57/13) w sprawie Polbank EFG (obecnie Raiffeisen Bank Polska) potwierdził rozstrzygnięcie UOKiK i utrzymał nałożoną na przedsiębiorcę karę w wysokości 605 955 zł.

 

W 2012r. UOKiK stwierdził, że przedsiębiorca wprowadzał konsumentów w błąd, obiecując nagrodę pieniężną użytkownikom Mistrzowskiego Konta Osobistego. Bank za aktywne korzystanie z karty płatniczej oraz zapewnienie na rachunku środków na pobranie opłaty za jego prowadzenie obiecywał nagrodę pieniężną. Nie było jednak informacji, że warunkiem przyznania nagrody jest zapewnienie tych środków na koniec miesiąca. W ocenie Urzędu konsument mógł otwierać rachunek i decydować się na korzystanie z karty płatniczej, kierując się informacjami o warunkach promocji, które wprowadzały w błąd. Takie postępowanie stanowi niezgodną z prawem nieuczciwą praktykę rynkową.

 

Bank ma obowiązek w jasny sposób informować o wszystkich warunkach promocji. Konsument wybierając produkty bankowe zwraca uwagę na atrakcyjną ofertę, w szczególności możliwość wygranej.

 

Wyrok jest nieprawomocny. Przedsiębiorcy przysługuje apelacja.

Zaloguj się, aby móc komentować.