AKTUALNOŚCI

Pracownicy administracji rządowej szykują pozew zbiorowy / Pracownicy urządów skarbowych szykują pozew zbiorowy

10.07.2014
Autor: pozywamzbiorowo Mariusz
Udostępnij

Sekcji Krajowa Pracowników Skarbowych NSZZ „Solidarność” poinformowała, że pracownik jednego z urządów przygotował wraz z prawnikiem pozew zbiorowy przeciwko państwu. Prawdopodobnie w najbliższym czasie zbierze się ustawowa grupa osób, do której będą dołączać urzędnicy z innych jednostek.

Pensje pracowników administracji rządowej od 6 lat nie były waloryzowane. Jeśli taki stan rzeczy zostanie utrzymany to doprowadzi do odejścia z pracy specjalistów, a tym samym w urzędach będą pracowały coraz słabsze osoby.

W administracji rządowej ostatnia waloryzacja kwoty bazowej miała miejsce w 2008 r. Podstawa do ustalania wynagrodzenia cały czas wynosi 1873,84 zł. Pensje na poszczególnych stanowiskach ustalane są przy pomocy odpowiedniego mnożnika.

W poprzednich latach urzędnicy pisali pisma do parlamentarzystów z prośbą o podwyższenie im kwoty bazowej. Nie przyniosły one żadnego skutku. W czerwcu odbyło się spotkanie z Radą Służby Cywilnej, na którym przedstawiciel ministra finansów przekonywał, że dobro państwa wymaga zamrożenia płac na kolejny rok. Decyzją rządu urzędnicy nie otrzymają podwyżek również w 2015r. Problem jest cały czas bagatelizowany. Pracownicy urządów są wściekli, dlatego też chcą oddać sprawę do sądu.

Zaloguj się, aby móc komentować.