AKTUALNOŚCI

RUSZYŁ POZEW ZBIOROWY PRZECIWKO CREDIT AGRICOLE (DAWNIEJ LUKAS BANK).

17.07.2014
Autor: pozywamzbiorowo Mariusz
Udostępnij

 

11 lipca Sąd Okręgowy we Wrocławiu przyjął pozew zbiorowy złożony przez kilkunastu klientów banku Credit Agricole reprezentowanych przez Kancelarię Radców Prawnych Joanna Smereczańska- Smulczyk i Wspólnicy. Oznacza to, że po uprawomocnieniu się decyzji Sądu klienci Credit Agricole z całej Polski będą mogli przystąpić do  pozwu zbiorowego.  

 

Kiedy decyzja Sądu się  uprawomocni?

 

- Wszystko zależy od kroków jakie podejmie Credit Agricole ale nasza argumentacja i materiał dowodowy są niepodważalne. Dodam, że już w 2009 roku ówczesny Lukas Bank przyznał w postępowaniu prowadzonym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że zapisy stosowane w umowach kredytów hipotecznych są niedozwolone i wycofał się z nich. Dlatego klienci, którzy podpisywali  krzywdzące ich umowy mają pełne prawo do zwrotu pieniędzy z odsetkami - dodaje mec. Krzysztof Jaworski

 

Kredytobiorcy, którzy w latach 2004-2009 brali kredyt hipoteczny w Credit Agricole (dawnym Lukas Banku) mogą odzyskać składki za ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Suma tych składek  dla poszczególnych klientów może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

 

Już w 2009 roku Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że praktyka ubezpieczania niskiego wkładu własnego jest niedozwolona i nakazał wszystkim bankom wycofanie się z zapisów, które – w opinii Sądu – rażąco naruszają interesy konsumentów. Banki – w tym Credit Agricole – musiały zmienić zapisy umów.

 

- Osoby, które nie miały wystarczającego wkładu własnego były zmuszane do podpisania umowy ubezpieczenia niskiego wkładu. Nie miały możliwości wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego, płatności w ratach a do tego składka nie podlegała zwrotowi – nawet gdy klient już zebrał wystarczający wkład własnych. Mówiąc wprost – bank przerzucił na klientów ryzyko prowadzenia własnej działalności. Według nas to bezpodstawne wzbogacenie banku - wyjaśnia mec. Joanna Smereczańska-Smulczyk  z Kancelarii Radców Prawnych Joanna Smereczańska- Smulczyk i Wspólnicy.

 

Zostałeś pokrzywdzony przez Lukas Bank w ten sam sposób? Dołącz do naszego pozwu:
http://tiny.pl/q83bg

Zaloguj się, aby móc komentować.