AKTUALNOŚCI

Utracone nadzieje klientów Amber Gold i Finroyal

11.06.2013
Autor: Super User
Udostępnij

 

Od afery Amber Gold, którą do tej pory żyje cała Polska, minęło już wiele miesięcy, a końca procesów nadal nie widać. Wielu klientów parabanku zdecydowało się na złożenie pozwów zbiorowych. Wciąż zbierają się grupy, które wspólnie chcą odzyskać swoje pieniądze. Dramatycznym elementem całej tej sytuacji jest fakt, że wiele osób zainwestowało w Amber Gold swoje ostatnie pieniądze. Byli też tacy, którzy zaślepieni chęcią zysku zapożyczyli się u rodziny i znajomych, żeby wpłacić pieniądze na "cudowną" lokatę. Takie osoby póki co zrezygnowały z dochodzenia swoich roszczeń, ponieważ nie mają funduszy na opłacenie prawnika czy też na poniesienie opłat sądowych.

 

Tuż po ujawnieniu oszustw Amber Gold pojawiła się informacja, że Finroyal podający się za markę handlową FRL Capital Limited, międzynarodowego koncernu inwestycyjnego z siedzibą w Londynie, również stał się niewypłacalny. Według obecnych danych prokuratury wartość powierzonych Finroyal pieniędzy, o których zwrot chcą ubiegać się jego klienci wynosi 50 mln 468 tys. zł,  127 tys. 497 euro, 17 tys.267 funtów brytyjskich oraz 98 tys.572 dolarów.

 

W obydwu przypadkach sprawami klientów zajmują się największe w Polsce kancelarie. Poszukiwany jest majątek właścicieli firm, ale kwoty zadłużenia są tak wysokie, że pokrzywdzeni przestają wierzyć, że kiedykolwiek uda im się odzyskać jakiekolwiek pieniądze.

Zaloguj się, aby móc komentować.