AKTUALNOŚCI

Klon Pobieraczka

01.06.2013
Autor: pozywamzbiorowo Mariusz
Udostępnij

 

Na forach internetowych znowu zawrzało. W sieci pojawiła się strona plikostrada.pl, która łudząco przypomina serwis pobieraczek.pl, który to niedawno zawiesił swoją działalność.

 

Plikostrada oferuje "14 bezpłatnych dni" na pobieranie plików czyli o 4 dni więcej niż w przypadku cieszącego się złą sławą Pobieraczka. Rejestracja w Plikostradzie oznacza automatyczne zawarcie umowy, w której to widnieje zapis o obowiązkowym uiszczeniu opłaty za użytkowanie strony w wysokości 96zł rocznie. Właścicielem Plikostrady jest firma Smart Tech Connect Ltd. zarejestrowana w Dubaju. Nie wiadomo czy ma ona jakiekolwiek powiązania z przedsiębiorstwem Eller Serwice S.C będącym właścicielem  serwisu pobieraczek.pl.

 

Wielu Internautów zauważyło jednak znaczne podobieństwo w szacie graficznej obydwu stron. Warto również zauważyć, że rejestracja firmy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich może znacznie utrudnić konsumentom ewentualne dochodzenie jakichkolwiek roszczeń. Zastanawiające jest również to, że w regulaminie usługi oferowanej na plikostrada.pl znalazły się niezgodne z polskim prawem zapisy.

Zaloguj się, aby móc komentować.